film

Mówienie, że jestem tylko robotem to jak stwierdzenie, że człowiek to tylko małpa. Zwiastun Automata

Debiut pierwszego zwiastuna Automata, mrocznego sci-fi, w którym można wyczuć połączenie Łowcy androidów z Dystryktem 9 od razu spowodował, że, obok Interstellar Christophera Nolana, film autorstwa Gabe Ibáñeza trafił na listę najbardziej oczekiwanych produkcji tego typu drugiej połowy roku 2014. Zapowiedź do zobaczenia poniżej:

 

Historia opowiedziana w Automata śledzi losy Jacq’a Vaucana, agenta ubezpieczeniowego korporacji ROC, zajmującej się produkcją robotów. Podczas jednej z rutynowych kontroli, mających na celu wyjaśnienie sprawy manipulacji robote, Jacq odkrywa coś, co będzie miało znaczące konsekwencje dla przyszłości ludzkości.

Główna rola agenta ubezpieczeniowego przypadła Antonio Banderasowi (Desperado, Skóra, w której żyję). Obok niego, na ekranie zobaczymy Birgitte Hjort Sørensen (seriale Borgen i Morderstwa w Midsomer), Melanie Griffith (Ptaki, Lolita), Dylana McDermotta (Olimp w ogniu, serial American Horror Story), Roberta Forstera (Jackie Brown, Spadkobiercy), a także usłyszymy Javiera Bardema (To nie jest kraj dla starych ludzi, Biutiful) podkładającego głos pod jednego z robotów. Amerykańska premiera zaplanowana jest na 10 października tego roku. Na razie nie wiadomo, czy którykolwiek z polskich dystrybutorów postanowi zaprezentować produkcję w naszym kraju.

podobne treści