smartfonywynalazki

Motorola znalazła partneta, który wyprodukuje przyszłe modułowe smartphone’y

Kiedy Motorola ogłosiła, że ma zamiar połączyć siły ze społecznością skupioną wokół idei Phoneblocks, wydawało się, że modułowe telefony nadal są raczej pieśnią przyszłości. W końcu opracowanie takiego urządzenia wymaga zupełnie nowego podejścia do projektowania elektroniki. Należąca do Google firma znalazła jednak partnera, który ma zamiar podjąć się realizacji projektu Ara.

Wygląda na to, że, przynajmniej według Motoroli, odpowiedzią na wiele problemów związanych z tym ambitnym projektem, jest technologia druku 3D. Dlatego firma podpisała w piątek długoterminowy kontrakt z 3D Systems, założoną w 1986 roku firmą, która jest pionierem tej technologii.

„W projekcie Ara zadajemy pytanie – ‚w jaki sposób zapewnić 6 miliardom ludzi korzyści wynikające z personalizacji otwartego ekosystemu sprzętowego?’ To jest nasza wizja. Wymaga ona postępu technologicznego w takich dziedzinach jak wytrzymałość materiałów czy drukowanie anten za pomocą przewodzącego tuszu. Postęp ten musi nadążać za szybkością i ilością jaką wymagają współczesne procesy produkcyjne. Dlatego partnerstwo z 3D Systems jest [w tym wypadku] naturalne,” stwierdziła Regina Dugan, wiceprezes Motoroli i szefowa działu zaawansowanych technologii tej firmy.

W ramach porozumienia, 3D Systems zbuduje „fabrykę przyszłości”, w której powstawać będą modułowe smartphone’y Motoroli. Firma opracuje także cały proces produkcji takich urządzeń oraz opracuje nowe „wielomateriałowe technologie druku, zawierające elementy przewodzące”. Po pomyślnym zakończeniu fazy badawczej, 3D Systems stanie się wyłącznym partnerem Motoroli, produkującym obudowy i moduły na potrzeby przyszłych smartphone’ów Ara.

Zdjęcie: Motorola/Mark-Serr

podobne treści