newssmartfonyWiadomość główna

Motorola zaprezentowała smartfon Atrix HD

Motorola zaprezentowała kolejny (po 4G i 2) smartfon z serii Atrix – dysponującego kevlarovą obudową i wzmocnionym ekranem, 4,5-calowego androida Atrix HD.

Urządzenie najłatwiej podsumować słowem „mocny”. Atrix HD dysponuje wspomnianą, grubą na 8,4 mm obudową z kevlaru, jest odporny na zachlapania, a jego ekran pokryto super-wytrzymałym szkłem Gorilla Glass. Do czasu frontalnego starcia z chodnikiem, powinien więc przetrwać wszystko. Mniej „surwiwalowe” aspekty designu smartfonu także są bez zarzutu – ciekawym rozwiązaniem wydaje się umieszczenie „androidowych” przycisków na przezroczystej, a nie jak ma to zazwyczaj miejsce całkowicie czarnej belce u spodu ekranu. Całość prezentuje się co najmniej dobrze. A co pod maską?

Motorola Atrix HD dysponuje 4,5 calowym ekranem HD Colorboost o rozdzielczości 720×1280 pikseli, dwurdzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon S4 o częstotliwości taktowania 1,5GHz (+ GPU Adreno 225), 1GB-em pamięci operacyjnej RAM, wsparciem dla technologii LTE, dwoma – 8mpix (na odwrocie, 1080p) i 1,3mpix – kamerami, 8GB-ami wbudowanej pamięci wewnętrznej oraz 1780mAh baterią. Kontrolę nad działaniem urządzenia sprawuje zaś zawsze mile widziany Android 4.0 Ice Cream Sandwich. I to chyba tyle z rzeczy najważniejszych.

Póki co nie wiemy ani kiedy Motrola Atrix HD trafi na półki sklepowe, ani też ile trzeba będzie za nią zapłacić (jej debiutanckim rynkiem będą na pewno Stany Zjednoczone i niewykluczone, że smartfon przez dłuższy czas będzie sprzedawany tylko i wyłącznie tam). Poczekamy – zobaczymy.

[androidcentral]

podobne treści