news

Motorola wcale tak bardzo nie kocha Androida

CEO Motoroli, Sanjay Jha, powiedział podczas konferencji WSJ ciekawe rzeczy. Na przykład tak CIEKAWE, jak to, że gdyby Motorola nie była chwilowo słabsza, zbudowałaby swój OS. I że Windows Phone wcale nie jest taki zły i że chcieliby z niego korzystać. 

Motorola ostatnio pracuje na podwójnych obrotach nad Androidem – gdy Windows Mobile zaliczał kolejne opóźnienia, Sanjay Jha zrezygnował z projektu rozwoju własnego OSu. Wszystko, żeby utrzymać płynność finansową firmy. Motorola ma się dzięki temu lepiej (pomógł też spin-off), dlatego CEO może znów planować innowacje w stylu integracji set-top boxów Motoroli z interfejsem Motoblur (podobnie jak wygląda to na telefonach). Ale wciąż czekamy, gdy Sanjay Jha ogłosi, że całkowicie rezygnuje z Androida, software’u, który przecież nie zrobił wiele dobrego dla Motoroli, prawda? Można sobie wyobrazić, co Sanjay powie w takiej sytuacji: „Gdybym tylko miał fundusze na B&R, rozwinąłbym wlasny OS”. 

Jeżeli chodzi o Windows Phone 7, Jha twierdzi, że jest otwarty na rozmowę: „Myślę, że potrzebujemy różnorodności w naszym asortymencie”. Ale komu potrzebna różnorodność, gdy ma się u boku prawdziwą miłość? Nieważne, Motorola i tak tego nie zrozumie. [Matt Buchanan, WSJ i PhoneScoop]

podobne treści