newssmartfonyWiadomość główna

Motorola szykuje smartfon z wyświetlaczem edge-to-edge?

Nowy smartfon Motoroli, którego zdjęcia (i filmiki) kilkanaście dni temu dość nieoczekiwanie pojawiły się w sieci raczej nie wzbudził przesadnej ekscytacji swoim oklepanym, do bólu przewidywalnym i w gruncie rzeczy pospolitym designem. Jeden Droid Razr w tę, czy wewtę – co za różnica. Nasuwa się więc w zasadzie tylko jedno pytanie – czy Motorola ma jakikolwiek pomysł na to, jak wyróżnić swoje produkty z mocno jednolitego grona Androidów? Cóż, wygląda na to, że tak (inna sprawa czy dobry).

Bloomberg donosi, że nowy smartfon Motoroli będzie dysponować innowacyjnym ekranem „edge-to-edge” (tłum. od krawędzi do krawędzi), pozbawionym jakichkolwiek rozmieszczonych na jego obwodzie fragmentów obudowy. Oznacza to, że cały przedni panel urządzenia będzie po prostu jednym, wielkim wyświetlaczem. W ten sposób Motorola chce nieco zwrócić na siebie uwagę mediów (a co za tym idzie – także potencjalnych użytkowników) i odróżnić swoje smartfony (czy w tym wypadku tylko jeden, przynajmniej na razie) od urządzeń takich jak Samsung Galaxy S III albo HTC One X.

Według wstępnych doniesień – nowe urządzenie zostanie zaprezentowane światu już w przyszłym tygodniu (poza wspomnianym ekranem w jego specyfikacji uświadczymy też m.in. łączność LTE). Jak myślicie – czy poza wniesieniem małego powiewu świeżości, smartfony z tego rodzaju wyświetlaczami będą w stanie cokolwiek ugrać?

[Bloomberg]

podobne treści