newssmartfony

Motorola RAZR MAXX od maja także w Europie


Motorola ogłosiła wczoraj, że w maju tego roku nastąpi europejska premiera niezwykle wytrzymałego smartfonu tej firmy – Motorola RAZR MAXX.

Bazujące (najprawdopodobniej) na nieco przykurzonym Androidzie 2.3 Gingerbread urządzenie najlepiej opisuje chyba przymiotnik „mocny”.

Wykonana z kevlarowych włókien obudowa, wyświetlacz pokryty słynnym już, „niezniszczalnym” Gorilla Glass, a także zapewniająca aż do 17,6 godzin ciągłej pracy bateria, sprawiają, że RAZR MAXX wydaje się pracować na miano swego rodzaju terminatora wśród smartfonów. Nie przeszkadza mu też w tym wcale pozostała część jego wyposażenia, nie prezentująca się na pewno w żadnej mierze słabo.

W jej skład, nie licząc OS-u, wchodzą bowiem między innymi: 4,3-calowy wyświetlacz Super AMOLED, dwurdzeniowy procesor TI OMAP o częstotliwości taktowania 1,2GHz, 16GB-owa wbudowana pamięć wewnętrzna (rozszerzalna dodatkowo z pomocą karty microSD) oraz 1GB-owa pamięć operacyjna RAM. Czyli… zupełnie dobrze, a biorąc  pod uwagę także wytrzymałość baterii urządzenia, można pokusić się o stwierdzenie, że nawet świetnie.

Właściwie jedyną, ostatnią już niewiadomą w sprawie debiutu smartfonu RAZR MAXX w Europie jest jego potencjalna cena. Przypuszczalnie – powinna ona zakręcić się w okolicach kosztów zakupu poprzedzającego RM, Motorola RAZR.

[slashgear]

podobne treści