newssmartfony

Motorola pracuje nad tajemniczym X Phone

Wygląda na to, że Google w końcu postanowiło wykorzystać potencjał drzemiący w Motoroli. Wall Street Journal donosi, że w zakupionej przez Mountain View siedem miesięcy temu firmie, trwają prace nad smartphonem, który ma rzucić konkurencję na kolana.

Według informacji dziennika, projekt znany jest pod kryptonimem „X Phone” i ma wyróżniać się na tle konkurencji swoimi zaawansowanymi technologicznie możliwościami. Dennis Woodside, aktualny CEO Motoroli odmówił komentarzy na temat produktów, nad którymi trwają jeszcze prace, ale stwierdził, że firma „inwestuje w zespół oraz technologie, dzięki którym będzie można zrobić coś zupełnie innego”.

I rzeczywiście, dobrze poinformowane źródła WSJ twierdzą, że w projekcie „X PhoneMotorola naprawdę zamierza wykorzystać najnowsze zdobycze techniki, choć „pewne problemy z zaopatrzeniem i zarządzaniem dostawami, na które napotkała firma, spowodowały, że należało przemyśleć początkowe plany dotyczące X Phone, takie jak giętki ekran”. Pojawiły się także problemy związane z wykorzystaniem ceramiki w obudowie tajemniczego urządzenia. Można więc podejrzewać, że, przynajmniej giętki ekran, nie znajdzie się ostatecznie w tajemniczym smartphone’ie. Ale nie jest to pewne ponieważ problemy nie oznaczają automatycznie, że Motorola z tego zrezygnowała.

Niezależnie od tego, trwają pracę nad kolejnymi urządzeniami z serii Droid. Co ciekawe, źródła twierdzą, że po premierze „X Phone„, która ma nastąpić w przyszłym roku, Motorola zajmie się pracą nad tabletem „X”.

Po zakupie Motoroli przez Google pojawiły się spekulacje, że Mountain View będzie chciało zostać producentem sprzętu. Przez siedem miesięcy Google nie zrobiło żadnego kroku w tym kierunku. „X Phone” będzie pierwszym smartphonem stworzonym przez od podstaw w strukturach Google. I ma powalić konkurencję na kolana. Miejmy nadzieję, że użytkownicy to przeżyją.

podobne treści