news

Motorola nokautuje Apple w Europie, będzie zakaz sprzedaży wszystkich iGadżetów z 3G

Wykupiona ostatnio przez Google firma Mobile Mobility wygrała w niemieckim sądzie sprawę, dzięki której może zakazać sprzedaży w Europie niemal wszystkich iGadżetów. Kto by się spodziewał, że Apple zostanie pokonany swoją własną bronią?

Motorola Mobility wygrała pierwszą z dwóch spraw przeciwko Apple o naruszenie opatentowanej technologii wykorzystywanej w standardzie GPRS (lecz już nie Wi-Fi). W praktyce oznacza to, że Motorola może teraz zabronić Apple sprzedawania na Starym Kontynencie następujących urządzeń:

iPhone, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, iPad 3G oraz iPad 2 3G.

Pewnie zastanawiacie się, dlaczego na liście tej zabrakło iPhona 4S. Otóż pozew złożony przez twórce między innymi smartfona RAZR trafił do sądu w kwietniu, czyli na kilka miesięcy przed premierą iPhona dla Steve’a. Mogę się jednak założyć, że Motorola wykorzysta daną przez sąd możliwość zablokowania również najnowszego modelu smartfona firmy Apple.

Wszystko wskazuje na to, że Apple pozna w końcu znaczenie powiedzenia: kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie. [Foss Patents, 9to5 Mac]

podobne treści

 • pio11

  Hahahaha xD. Wy redaktorzy macie poczucie humoru :P. Kto blokowałby coś co ma przynosić zyski. Dogadają się, Apple da w łapę Motoroli i będzie po sprawie. Żaden iGadżet z półek nie zniknie. Z resztą pojawiło się już orzeczenie Motoroli. Więc Michale piszesz bzdury…

 • sepako

  Jakie orzeczenie? Jakiś link?

 • Michał Szabłowski

  W owych oświadczeniach Motorola mówi o ochronie swojej własności intelektualnej, zaś Apple o odwołaniu się od wyroku. To, czy obie strony się dogadają czy też nie, jest osobną kwestią.

  Motorola na pewno już kalkuluje, czy bardziej opłaci się jej pójście na ugodę, czy też zablokowanie sprzedaży w tak gorącym okresie sprzedażowym, jakim są Święta Bożego Narodzenia.

  pio11: Więcej kultury poproszę.

 • pio12

  A co jest niekulturalnego w wypowiedzi pio11 drogi Michale Szabłowski, czy aby nie przypadkiem to że nazwał Twoją notkę bzdurą. Przecież słowo bzdura nie jest wulgaryzmem a jedynie synonimem nierzetelnej, nie dość dobrze sprawdzonej informacji. Czyli wskazał brak Twoich kompetencji. Więc więcej RZETELNOŚCI Michale.

 • Anonim

  Już kilka razy miałem zamiar wypowiedzieć się co do treści artykułów na Gizmodo lecz lenistwo nie pozwalało założyć mi konta ;)
  Pan Autor pisze tutaj iPhone, ma na myśli „pierwszego” iPhone? tzw. EDGE lub 2G? z tego co mi wiadomo, z mojego 2 letniego eksploatowania tego modelu, iż nie posiada on łączności 3G (a szkoda!) prosiłbym, jeśli Ja się nie mylę a Pan się zgadza, o poprawkę :)

 • arekabat

  Niech ich blokują, poczują w ustach gorzki smak porażki to ich może nauczy trochę pokory a co do twojej wypowiedzi pio (11 i 12 bo wydaje mi się, że jesteście tą samą osobą i bronienie samego siebie jest dopiero śmieszne) „Kto blokowałby coś co ma przynosić zyski” chyba nie wiesz co gadasz owszem przynoszą zyski ale konkurencyjnej firmie więc jak najbardziej mogą ich zablokować. Oj bzdury piszez kolego okropne.

 • ssdas

  To będzie święto jak ich zablokują. fApple wróci do swej amerykańskiej nory z podkurczonym ogonem. Oby.

 • asd

  lol 3g w pierwszym iphone?!

 • qwerty

  zeby nie apple to dalej smarfon kojarzylby sie z topornym win mobile i ekranem ktory reaguje tylko na cios piacha, no i „tysiacami aplikacji” ; )

 • marian.chilli

  Jak wojna to wojna!
  W końcu jedno jabłko dziennie prowadzi do raka :P

 • futrzana

  dobrze im tak. sam mam iphone 4 ale nigdy nie popierałem tych zagrywek apple.

 • pio11

  @arekabat nie jestem na tyle tępy żeby pisać z podobnego loginu (pio12) i bronić sam siebie. Jednocześnie dziękuje pio12 za obronę ponieważ widzę, że pan Michał jest przewrażliwiony (pewno też uzna to za wulgaryzm). Z resztą czytanie między wierszami nie jest profesjonalnym podejściem w dziennikarstwie: „We have been negotiating with Apple and offering them reasonable licensing terms and conditions since 2007, and will continue our efforts to resolve our global patent dispute as soon as practicable.”. Jakoś nie grożą blokadą sprzedaży. Tak czy inaczej pozbycie się iOS z rynku nie da samej Motorolii żadnych zysków. Była kiedyś sonda, że większość użytkowników jabłuszka kupuje ten produkt będąc pewnym swojego wyboru więc wątpię żeby po blokadzie cała masa europejczyków rzuciła się na jakiś plastikowy chłam z androidem na pokładzie. Ugoda zawsze będzie lepsza od blokady. Apple i tak powiedziało, że złoży apelację więc święta uratowane :)

 • kefir1992

  A co z innymi markami? Bo tylko Apple jest tu wymieniony, ale nie tylko Apple korzysta z 3G…

 • asd

  ale czy teraz Moto nie należy do Google?..

 • pio11

  Rozprawa zaczęła się przed przejęciem Motoroli.

 • luksus007

  ale to, ze zaczela sie przed przejeciem moto nie znaczy, ze google nie moze wtracic swoich 3 groszy ;] sam posiadam iphone-a, ale cieszylbym sie jakby apple dostal po lapach i kazali mu zdjac swoje produkty powiedzmy na miesiac, zanim by sie odwolali od tego…

 • Artur Kosonowski

  Mobile Mobility ? Redaktor chyba spał jak pisał ten artykuł.

 • dexter

  @luksus007: pio11 jest znanym tutejszym trollem, szkoda czasu na dyskutowanie z nim :]

  Co do Motoroli, to powinna zjechać Apple na maksa i pokazać mu, że patenty to nie wszystko

 • jtpg208

  pio11 za obrazę dziennikarza karny 8====D trochę szacunku. Bronisz Apple jakbyś sam był jakimś prezesem.

  Co do redakcji Gizmodo uważam że jest bardzo rzetelna i zawsze dostajemy od nich ciekawe i wyważone informacje.