news

Monitor Thunderbolt od Apple’a ma więcej bebechów, niż ser szwajcarski dziur

Zdąrzyliśmy się już przekonać, dlaczego kabel Apple’a łączący dwa porty Thunderbolt jest taki drogi – teraz przyszła pora na poznanie wnętrzności 27-calowego monitora z logo nadgryzionego jabłuszka. Pomógł nam w tym niezawodny iFixit.

Zdolni majsterkowicze wzięli tym razem na warsztat niemały monitor Apple oferujący użytkownikowi rozdzielczość 2560×1440 pikseli i, jak sama nazwa wskazuje, piorunująco szybki transfer danych.

Pierwszą ciekawostką jest połączenie kabla Thunderbolt łączącego monitor z kablem Universal MagSafe, dzięki któremu możliwe będzie jednoczesne przesyłanie obrazu do monitora i pobieranie energii z niego do takiego, dla przykładu, MacBooka Pro. MacBook Air wyprodukowany w 2011 roku już się nie załapie, ponieważ w nim oba wspomniane porty zostały umieszczone na dwóch przeciwległych stronach obudowy.

Oprócz samej technologii wyprodukowanej przez Intela i sprzedanej Apple’owi, we wnętrzu monitora Thunderbolt znajdują się większe głośniki i jednocalowy subwoofer, dzięki którym dźwięk powinien być wyraźnie lepszy, niż w poprzednich modelach monitora.

Thunderbolt jest świetny i cały czas się rozwija, lecz czytelnicy myślący o kupnie wyposażonego w niego monitora Apple’a powinni zastanowić się nad równie drogim monitorem Della, który oferuje nieporównywalnie większą ilość kolorów (odpowiednio 1,07 miliarda do 16,7 milionów) i dwukrotnie mniejszy czas reakcji (6ms przy 12ms Apple’a). [iFixit]

podobne treści

 • Dean

  Posiadam ten monitor DELL’a nie zamieniłbym go na żaden inny.
  Głośników w nim nie potrzebuję.
  W tym przypadku myślę, że płaci się zdecydowanie za jabłko, a nie za jakość.

 • gejusz9

  Ja tam wolę swój zwijany oled 100″ z transferem obrazu i zasilania przez wi-fi,podłączony Wi-Fi do amplitunera.

 • bbaa

  Ja raczej nigdy nie zdecydowałbym się na monitor Apple. Cena powala, inne firmy są o wiele tańsze i taką marką jest właśnie Dell co robi doskonałe monitory.

 • Błażej

  ZdąRZyliśmy?? Nieładnie panie Michale…

 • Błażej

  ZdąRZyliśmy?? Nieładnie panie Michale…