newstablety

Monitor komputera jako tablet?

Apple chce opatentować hybrydę – połączenie ekranu iMaka oraz tabletu. Monitor łatwo zmieniałby funkcję: postawiony pionowo, służyłby tylko jako wyświetlacz, przechylony do pozycji poziomej, zmieniałby się w tablet z ekranem dotykowym z funkcją multitouch. Do ustalania pozycji urządzenia przydałby się znany z iPhone’a i iPada akcelerometr.

Patent, o którym informuje Patently Apple, dotyczy komputerów stacjonarnych oraz notebooków. Wymienia dwa sposoby zmiany funkcjonalności urządzenia – przy pomocy przyśpieszeniomierza lub czujnika w uchwycie monitora, który ustalałby pozycję ekranu. Podanie o przyznanie patentu Apple złożył w Europie.

Wszystko wskazuje na to, że czeka nas mariaż Mac OS X oraz iOS. Chcielibyście mieć komputer i tablet w jednym? [Brian Barrett/giz, Patently Apple]

podobne treści

 • szakul3k

  tak :)

 • Anonim

  o matko boska….. nie akcelerator, a akcelerometr!!!!!!!! nie pierwszy raz widzę u was ten błąd… :(

 • Anonim

  hahaha, akcelerator ;]
  może żeby przyspieszyć ten proces składania? :D

 • adaw

  Myślę, że ten patent to raczej zabezpieczenie ze stron apple, aby nikt nie wyprodukował czegoś podobnego, mimo że sami nic takiego nie zrobią.

 • grzesiek1711

  od ładnych paru lat mam monitor samsunga – 193P który ma tak składaną podstawę (w reklamie w gazecie był w pozycji poziomej i wyświetlał szachownicę). Dorzucić do niech panel multidotykowy i mamy kolejny genialny patent apple… dla mnie żadna rewelacja. Wacom Cintiq też z tego co wiem taką możliwość posiada i on nawet jest tabletem…