news

Moje klucze nie mogą doczekać się pojawienia magnetycznych karabinków

Firma Black Diamond postanowiła wnieść sport jakim jest wspinaczka na kolejny poziom poprzez dostarczenie jej miłośnikom nowej gadżetu do zabawy. Sam nie próbowałem jeszcze zdobywać pionowych ścian, lecz to nie szkodzi: mój karabinek spinający klucze właśnie znalazł godnego następcę.

Dla ludzi, którzy wspinają się po ścianach, dwa nowe modele karabinków, przy produkcji których użyto technologii Magnetron (prawie, jak w Transformersach) mają ułatwić odpinanie się przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa.

Cały mechanizm działania karabinków Black Diamond jest raczej mało skomplikowany i opiera się na wykorzystaniu sił pola magnetycznego, które uniemożliwia przypadkowe otwarcie karabinka przy jednoczesnym łatwiejszym zapinaniu go:

Gadżety mające pojawić się na rynku za okrągły rok z całą pewnością znajdą wielu nabywców chcących zamienić stare modele karabinków z uchylnym zamkiem zwykłym oraz zakręcanym na nowe, namagnesowane. Gadżeciarze tacy jak my dostaną za to kolejną zabawkę. [Magnetron Carabiner, The GearCaster]

podobne treści

 • krzicho

  Karabinek mało uniwersalny. Wspinać się śmiało można, ale na wyprawy się nie nadaje. Powisi koło kompasu i we mgle będzie się robiło kółka :)

 • iforget911

  Prawda o Matce Teresie: http://www.ksiegarniaswit.pl/83832-misjonarska-milosc.html usuńcie spację ze słowa: „milosc”.

 • koyani

  nie pokazali zabezpieczenia przed otwarciem ,a wiadomo że musi być zabezpieczony przed dużymi siłami
  gadżet który sie chyba nie przyjmie na szeroką skalę