news

Mocarne dyski

Iomega wprowadza na polski rynek ultraodporne przenośne dyski twarde Iomega eGo BlackBelt, Mac Edition, o pojemności 1 TB z technologią Drop Guard Xtreme. Technologia ta pozwala urządzeniom przetrwać upadek z wysokości 2,1 m, co jest wartością dwukrotnie większą niż średnia na rynku. Wykorzystane materiały tłumiące 

drgania i gumowe ochraniacze obudowy pozwalają przetrwać dyskom nawet w najtrudniejszych warunkach, zapewniając nieprzerwany dostęp do danych.  
Nowe dyski nie wymagają dodatkowego zewnętrznego zasilania. Wystarczy podłączyć dysk do komputera za pomocą przewodu USB 2.0 lub FireWire. Użytkownicy mogą pomieścić na nich do 400 000 zdjęć, ponad 250 000 piosenek lub ponad 380 godzin filmów.  
Duża pojemność wymaga szybkiego transferu, dlatego dysk wyposażony jest w interfejs USB 2.0 zapewniający transfer danych na poziomie 480 Mbit/s i FireWire 800 pozwalający przesyłać dane z prędkością 800 Mbit/s. Urządzenie nie wymaga dodatkowego zewnętrznego zasilacza. Może współpracować zarówno z komputerami PC jak i Mac. 
Dla dysków przygotowane jest darmowe oprogramowanie Iomega Protection Suite. 
Iomega Protection Suite zawiera:
* 12-miesięczną subskrypcję oprogramowania Trend Micro Internet Security dla PC lub Trend Micro Smart Surfing dla Mac.
* Iomega QuikProtect: oprogramowanie do archiwizacji na poziomie plików na dyski twarde i sieciowe urządzenia typu NAS (do notebooków i komputerów biurkowych Windows i Mac).
* MozyHome Online Backup service: internetowa usługa darmowej archiwizacji 2GB danych (nielimitowana przestrzeń na archiwum za 4,95 USD/miesiąc). Serwis MozyHome Online pozwala odtworzyć najistotniejsze dane z dowolnego komputera z dostępem do Internetu z dowolnego miejsca na świecie. 
Dyski dostępne będą w Polsce w  połowie lipca w cenie 749 PLN brutto. Wszystkie dyski chronione są 3 letnią gwarancją (po rejestracji). Więcej informacji o dyskach można znaleźć na stronie www.iomega.com

podobne treści