ciekawostkiWiadomości promowane

Moc jest silna w kolejnej załodze ISS

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce, zespół nieustraszonych astronautów udał się na stację kosmiczną, by z jej pokładu kontynuować walkę z dyktaturą Imperium Galaktycznego… Nie, to nie napisy, które wyciekły z planu kolejnej części Gwiezdnych Wojen, to opis, który całkiem nieźle pasuje do 45 zmiany załogi na ISS. Przynajmniej jeśli sugerować się oficjalnymi materiałami NASA.

Wczoraj NASA zaprezentowała oficjalny plakat, który promować ma kolejną zmianę załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. I trzeba przyznać, że tym razem agencji udało się zwrócić uwagę na fakt, że we wrześniu tego roku (technicznie już w marcu dwie pierwsze osoby z załogi polecą na ISS) zmieni się skład załogi stacji. A wszystko dzięki temu, że sześciu astronautów zamieniło swoje skafandry kosmiczne na szaty rycerzy Jedi.

Zaczynając od lewego dolnego roku, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, na plakacie znajdują się więc: Kjell Lindgren (NASA), Kimiya Yui (Jaxa), Oleg Kononenko (Ruskosmos), Siergiej Wolkow (Ruskosmos),  Michaił Kornienko (Ruskosmos), Scott Kelly (NASA). Wokół nich Ziemia, ISS, statki Sojuz oraz stylizowany na X-Winga bezzałogowy ATV. Wprawne oko fana Gwiezdnych Wojen dostrzeże też inną stację kosmiczną, ale akurat ona raczej nie służy celom naukowym. Całości obrazu dopełnia odznaka misji, która dziwnym trafem przypomina swoim wyglądem Gwiezdny Niszczyciel.

Nie jest to pierwszy raz, gdy NASA sięga po popkulturę, by promować podobne misje. W przeszłości agencja sięgała na przykład po motywy ze Start Treka, a 42 zmiana ISS inspirowała się Autostopem przez Galaktykę.

podobne treści