tabletyWiadomość główna

Apple zaprezentuje jesienią „budżetowego iPada”?


Jak podaje agencja Bloomberg, jeszcze w bieżącym roku Apple planuje wprowadzić na rynek „nocny koszmar konkurencji”, czyli mniejszego i tańszego iPada. Tablet miałby mieć przekątną ekranu mierzącą 7 – 8 cali, zatem mniej od flagowego iPada z 9,7-calowym wyświetlaczem, byłby więc bezpośrednim zagrożeniem dla nowości rynkowych proponowanych przez Google i Microsoft.

Agencja powołuje się na słowa dwóch anonimowych pracowników Apple. Według nich, mniejszy tablet miałby zadebiutować w październiku. Nowe urządzenie byłoby naprawdę „budżetowe”. Miałoby m.in. gorszą rozdzielczość ekranu od najnowszego iPada. Mniejszy tablet stanowiłby alternatywę dla 7-calowych nowości na rynku, czyli Nexusa 7 Google oraz Kindle Fire Amazona. Oba te urządzenia kosztują w USA po 199 dolarów. Zaprezentowany przez Microsoft tablet „nie jestem konkurentem iPada” Surface nawet nie zdążył wejść do sprzedaży.

Rzeczniczka Apple Trudy Muller oczywiście odmówiła skomentowania tej spekulacji.

Nie jest to pierwszy raz, gdy słyszymy o innych rozmiarach iPada, ale w plotkach może być ziarenko prawdy, zważywszy że tym razem źródłem informacji nie są chińscy podwykonawcy.

Obecnie według danych Gartner Inc. Apple ma aż 61 procent rynku tabletów w USA. Chodzi o łakomy kąsek, ponieważ wartość tego segmentu ma w bieżącym roku sięgnąć 66,4 miliarda dolarów. Ceny iPada wynoszą od 499 do 829 dolarów.

Jeden z informatorów agencji dodał, że opcja wydania mniejszego tabletu była w Apple rozważana od czasu premiery pierwszego iPada, ale dotychczas opcja miała więcej przeciwników niż zwolenników.

Jak sądzicie, tym razem pogłoska się sprawdzi? Czy byłoby to rozsądne posunięcie ze strony giganta z Cupertino? [Bloomberg]

podobne treści