tabletyWiadomość główna

Mniejsze tablety Surface już w czerwcu?

Już w kwietniu pojawiły się pierwsze plotki na temat mniejszej, siedmiocalowej wersji tabletu Surface. Teraz DigiTimes donosi, że kolejna generacja tabletów Microsoftu zostanie zaprezentowana w czerwcu.

Według źródeł DigiTimes, które znajdować się mają wśród dostawców podzespołów, oficjalna prezentacja ma odbyć się podczas konferencji dla deweloperów Microsfot Build, która odbędzie się w dniach 26 – 28 czerwca. Źródła, na które powołuje się dziennik, stwierdziły także, że od końca zeszłego roku dostarczyły Microsoftowi podzespołów, z których można zbudować około półtora miliona sztuk tabletów opartych an chipach Intela.

Choć podobno Microsoft wcale nie zamierzał początkowo tworzyć mniejszej wersji swojego flagowego tabletu, teraz mówi się już o kilku mniejszych wersjach Surface. Dlaczego kilku? Ponieważ ich przekątne ekranu mają mieścić się w przedziale od 7 do 9 cali. O ile łatwo zrozumieć, że siedmiocalowy tablet Microsoftu miałby być bezpośrednią konkurencją dla iPada mini i Nexusa 7, wersja dziewięciocalowa najbardziej chyba zaszkodzi oryginalnemu tabletowi Surface, którego ekran ma 10,6 cala.

Tak czy inaczej, na więcej szczegółów dotyczących mniejszych tabletów Microsoftu przyjdzie nam poczekać jeszcze półtora miesiąca.

podobne treści