wtf

Mniej alkoholu, więcej sportu, czyli nowe wytyczne Samsunga

Wbrew pozorom nie są to zalecenia dla syberyjskiego oddziału koreańskiego czebolu. Samsung rozpoczął wewnętrzną kampanię skierowaną do pracowników i managerów głównego oddziału koncernu.

Dlatego władze spółki wprowadzają wytyczne, które mają ograniczyć spożywanie alkoholu przez pracowników i zachęcić ich do prowadzenia bardziej zdrowego trybu życia. Dlatego od teraz zakazane jest picie „shotów” na imprezach firmowych oraz zmuszania innych do picia „karniaków”. Pracownicy mają też organizować bardziej formalne spotkania. Alternatywą są wspólne zajęcia sportowe.

Czyżby pijaństwo przybrało w Samsungu aż takie rozmiary, że szefostwo musi walczyć z nim wewnętrznymi rozporządzeniami? I tak, i nie.

Korea Południowa jest krajem, który przoduje w statystykach spożycia alkoholu dotyczących tego rejonu świata. Do tego stopnia, że, jak widać, nawet pracodawcy postanowili walczyć ze zjawiskiem wśród swoich pracowników.

Ale jeśli popatrzeć na te same statystyki które przerażają władze Samsunga, widać wyraźnie, że większość krajów europejskich zostawia Koreę Południową daleko w tyle. Gdzie im tam do Polski, Wielkiej Brytanii, Czech, czy lidera w rankingu OECD –  Francji.

[The Next Web, zdjęcie: Flickr/Eric Jaeger]

podobne treści