news

Młodzież uzależnia się od cyfrowych narkotyków

iDosing, czyli wprowadzanie się w stan narkotycznego odlotu przez słuchanie dźwięków dostępnych w Internecie, to nowa używka, która robi furorę wśród nastolatków. Tak przynajmniej twierdzi poważny serwis informacyjny Kansas News 9, powołując się na wypowiedzi pracowników Biura ds. Zwalczania Narkomanii w Oklahomie. Szkoły w Kansas wysłały już ostrzeżenia do rodziców:

Niektóre strony internetowe oferują młodzieży „narkotyzującą muzykę”,
a właściwie odgłosy buczenia, które mają dawać odlot. Na YouTube można
znaleźć nagrania osób reagujących na te dźwięki. Pierwszy „narkotyzujący utwór”
dostępny jest za darmo, za kolejne trzeba zapłacić. Do tego „dilerzy”
obiecują, że efekt będzie podobny do zażycia marihuany, kokainy czy
opium. Na tym nagraniu widać jak nastolatka „odlatuje” po zażyciu MP3:

Jedyny sposób, by sprawdzić, czy to jedna wielka bzdura, a „dilerzy” to parszywi wyłudzacze? Jak zwykle – pozostaje spróbować. [Ryan Singel/Wired]

podobne treści

 • gentlemen

  mamy e-papierosy, e-narkotyki, ale e-kawy jeszcze nikt nie wymyślił :(

 • Mateusz Rodak

  daaawno temu już o tym słyszałem, jak wszystko w internecie jest ‚darmowe’ ale na pewno na mnie nie działa.

 • Stevejobs

  Now ipad has iDosing, it is so amazing… :)

 • Bigf00tPL

  1.iDoser/bwgen etc. wymagają conajmniej bardzo dobrej jakości słuchawek(tłumienie dźwięków z zewnątrz i brak zniekształceń częstotliwośći).
  2.Na jednych działają,na drugich nie – najczęściej Ci drudzy posiadają niskiej klasy słuchawki/nie potrafią skupić się na dźwiękach,co jest bardzo ważne.
  3.Dosy iDosera zostały już dawno spiracone[dostępne są w formie dosów do iDosera,we FLACu oraz MP3(aczkolwiek format ten jest stratny i nie działa tak,jak powinien)],a jak wiadomo,młodzież nie ma problemów z używaniem Wujka Google.

  Wg mnie nie ma mowy o żadnych „dilerach” i jest to czysty marketing(reklama w mediach).
  iDoser na jednych działa,na drugich nie i tyle.

  ~Perwers

 • drmizantrop

  na pewno ktoś wymyślił e-debilizm jako określenie pewnego rodzaju zachowań ale wszystko jest utrzymane w konwencji knora :) goląbki bez zawijania papierosy bez dymu czlowiek bez mózgu :)

 • poco

  stare jak internet, skuteczne jak placebo.. no ale ma nowa nazwe z malym „i” na poczatku to jest trendy :)

 • www.beznazwy12

  ten ostatni filmik to nie ma sie co dziwic… nie wybrazacie sobie czegos tak poteznego nawet… to nie odlot a… strach. hand of god to chyba najpotezniejszy z dosow, chyba ze jeszcze gate of hades… korzystalem z gate of hades… Czulem ogromny strach… Z pozostalych to lipa … z 5 sluchalem i nic :/ jedynie po marijuana hq sie zaczelem smiac i to krotko

 • kindof

  „Jedyny sposób, by sprawdzić, czy to jedna wielka bzdura, a „dilerzy” to parszywi wyłudzacze? Jak zwykle – pozostaje spróbować.”
  Dilerzy to ZAWSZE wyłudzacze! Jak naiwnym trzeba być by sądzić że jakikolwiek narkotyk da człowiekowi szczęście. Szczęście NIE jest tożsame krótkotrwałej przyjemności, uczuciu euforii i błogości. Na prawdziwe szczęście trzeba sobie uczciwie ZAPRACOWAĆ. Podążanie drogą na skróty jest okłamywaniem samego siebie – niektórym to wystarcza, ale nie tym którzy nie potrzebują żadnych używek by być szczęśliwymi ludźmi.
  Pozdrawiam czystych, ale i tych zaćpanych również, gdyż jedynie przez słabość ludzkiej natury zbłądzili. :)

 • elpolako1918

  Dobry film szczęścia nie daje, dobra książka, ani dobre jedzenie również, także dobry sex nie daje szczęścia tylko krótkotrwałe uczucie. Ciekaw jestem jak kindof spędzasz wolny czas.
  Narkotyki są dla ludzi, tylko nie wszyscy umieją z nmich korzystać. A jeśli ktoś nie umie to trudno – selekcja
  selekcja nanaturalna.