wtf

MKOl walczy z GIF-ami

Od kilku dni trwają Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro, byliśmy już świadkami pierwszych emocji, rozdano pierwsze medale. Jest jednak jedna rzecz, której w tym roku nie zobaczymy. Są to GIF-y z Olimpiady.

Oraz inne krótkie nagrania, jak na przykład te umieszczane w serwisie Vine. A przynajmniej nie będą one umieszczane przez dziennikarzy, ponieważ Międzynarodowy Komitet Olimpijski postanowił w tym roku zakazać przedstawicielom mediów relacjonującym to sportowe wydarzenie wykonywania ilustracji w formie GIF-ów lub innych krótkich materiałów wideo.

Decyzja ta wydaje się być dość dziwna, ale jak zwykle w takich przypadkach, stoją za nią pieniądze. I to spore, ponieważ prawa do transmisji Olimpiady kosztowały miliony. Międzynarodowy Komitet Olimpijski doszedł więc do wniosku, że powinien zadbać o interesy telewizji. I wprowadził zakaz publikacji GIF-ów, które przecież mogłyby uderzać w interesy wielkich koncernów medialnych.

Zapewne kiedy pomysł ten po raz pierwszy padł w gabinetach szefostwa MKOl musiał brzmieć jak objawienie. Szkoda tylko, że rzeczywistości taki zakaz jest niemożliwy do wyegzekwowania. Zwłaszcza, że obejmuje on tylko przedstawicieli mediów.

Zdjęcie: Flickr/Michael Francis McCarthy

podobne treści