aplikacjenews

MJF: Microsoft przyspieszy premierę pakietu biurowego Office dla iPadów

Świetna wiadomość dla wszystkich posiadaczy iPadów tęskniących biurowymi dobrodziejstwami Microsoftu. Jak informuje znana reporterka serwisu ZDNet, Mary Jo Foley, Microsoft zamierza przyspieszyć premierę pakietu Office w wersji dedykowanej flagowemu tabletowi Apple.

Choć pierwsze pogłoski o rzekomym rozpoczęciu prac nad iPadowym wariantem pakietu pojawiły się już w trakcie prezentacji Microsoft Office Mobile dla iPhone’a, do tej pory mogliśmy jedynie zgadywać kiedy MS faktycznie wypuści go na rynek. Z większości mniej lub bardziej kontrolowanych przecieków wynikało, iż „Office for iPad” (znany także pod nazwą kodową Miramar) trafi do sprzedaży najwcześniej jesienią 2014 roku, jednak według Mary Jo Foley doniesienia te ostatecznie nie znajdą odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Zgodnie z informacjami serwisu ZDNet, „iPadowy” wariant pakietu biurowego Microsoftu zostanie wypuszczony na rynek kilka miesięcy wcześniej, tuż przed premierą wersji dedykowanej urządzeniom dotykowym z Windowsem 8. Według MJF, korzystanie z aplikacji będzie wymagało posiadania subskrypcji na usługę Office 365, a samo zapisywanie plików prawdopodobnie będzie odbywać się za pośrednictwem dysku OneDrive.

Niestety – póki nie wiadomo czy wszystkie elementy pakietu zachowają funkcjonalność znaną z PC-towej wersji Office’a, lecz na dziś wydaje się to raczej mało prawdopodobne. Jeśli doniesienia portalu okażą się prawdziwe będzie to oznaczać, że Microsoft doszedł do wniosku, iż zapotrzebowanie na iPadową wersję aplikacji jest w istocie większe niż pierwotnie oceniano. Czy słusznie?  Jak to już w tego rodzaju sytuacjach bywa – przekonamy się za kilka miesięcy.

Źródło: ZDNet via Engadget.com

podobne treści