newsWiadomość główna

Miyamoto krytykuje PlayStation Vita

Żywa legenda, obecnie dyrektor i główny manager do spraw rozrywki i analiz w Nintendo, Shigeru Miyamoto, w wywiadzie dla brytyjskiego portalu Edge podzielił się kilkoma spostrzeżeniami na temat konkurencyjnej mini-konsoli SonyPlayStation Vita.

Miyamoto najwyraźniej nie jest pod zbyt dużym wrażeniem efektów prac tworzącego Vitę zespołu. Pytany o opinię na jej temat stwierdził: „Oczywiście jest to wspaniale wyposażona maszyna, z którą można zrobić naprawdę wiele rzeczy, ale jakoś nie dostrzegam w niej kombinacji oprogramowania i sprzętu, tworzącej rzeczywiście silny produkt”. Ciekawe. Innym zarzutem Japończyka pod adresem PlayStation Vity był, dość trywialnie, brak… gier, który, co by nie mówić, jest też prawdziwą zmorą konsoli 3DS: „Kiedy wypuszczaliśmy 3DS na rynek nie dysponowaliśmy ani Super Mario 3D Land, ani Mario Kart 7, ani też Kid Icarus: Uprising. Bardzo chcieliśmy, by były one gotowe już w dniu premiery konsolki, ale niestety nie było to wówczas możliwe”. Coś w tym jest.

Co dość smutne – z opinią Japończyka zgadza się także wielu z na co dzień korzystających z Vity graczy, którzy otwarcie mówią o tym, że dostępnych na nią gier jest na razie po prostu za mało. A wy – podzielacie zdanie Miyamoto?

[slashgear, edge]

podobne treści