news

Minister Obrony Korei Południowej: „To nie jest StarCraft”

W zeszłym tygodniu Korea Północna ostrzelała wyspę Yeonpyeong należącą do swojego południowego sąsiada, na co ten odpowiedział strzałami próbnymi. Według New York Timesa władze Korei Północnej twierdzą, że nie uszkodziły Korei Północnej – teraz już wiemy, dlaczego.

Minister Obrony Korei Południowej, Kim Tae-young, na pytanie jednego z polityków, chcącego wiedzieć „dlaczego odpowiedź na atak sąsiada z północy była taka słaba i nastąpiła dopiero po 13 minutach” odpowiedział:

„To nie jest StarCraft”

Kim musiał zdziwić zarówno swojego rozmówcę, jak i pozostałe osoby, które usłyszały jego odpowiedź. Na szczęście nie nas. Szef obrony dał wszystkim fanom gier typu RTS jasno do zrozumienia, że zaistniała sytuacja nie jest dla Korei Południowej zabawą, i że nie można podejmować zbyt pochopnych akcji. „Tank rush” w odpowiedzi na zabicie dwóch cywili i dwóch marynarzy nie wchodził w grę.

Serwis BBC podał, że z powodu nieporadzenia sobie z zaistniałą sytuacją, Kim podał się do dymisji i wziął całą winę na siebie. [Kotaku, Dr.Bee, Twitter]

podobne treści

 • ekaraiby

  to jest GOŚĆ!

 • mix2ra

  gg
  gg
  *northkorea has lef the game

 • v6006

  Niech atakują Północ, póki nie ma Ultrali. Potem może być trudniej. Na szczęście Południe ma lepszą ekonomię i jest w sojuszu z USA, które ma carriery. USS George Washington już przypłynął na „ćwiczenia”. Jeszcze tylko czekają, aż się zrobią interceptory i +3 do air dmg.

 • o2

  Wszystko super tyle ze korea północna jest w sojuszu z chinami i rosją.

 • iforget911

  „Niestety, z chwilą nastania tzw. niepodległości Kościół dąży do stworzenia kraju wyznaniowego. Mamy być takim skansenem polskiego fundamentalizmu. To jest zupełna katastrofa. (…) Powinien być przeprowadzony rozdział Kościoła od państwa. Należy ustalić taryfy na usługi kościelne, należy zakazać ściągania z obywateli zamieszkałych w danych parafiach prawdziwych haraczów na budowę kościołów, należy anulować niezrozumiałe przywileje”. Jerzy Giedroyc, 1993 r. Chcesz wiedzieć więcej? http://www.ksiegarniaswit.pl/88173-dokad-kler-prowadzi-polske.html