newssztuka

Minimalistyczny pomysł na nowy telefon HTC

HTC robi najładniejsze telefony, co nie znaczy, że nie dałoby się ich jeszcze upiększyć. Projekt HTC 1 autorstwa Andrew Kima jest wizją jeszcze bardziej funkcjonalnego i smuklejszego smartphone’u.

Ciekawą funkcją jest ukryty w telefonie stojak. Na jego dodanie Kim wpadł już po zaprojektowaniu HTC 1. Trzeba przyznać, że pomysł jest bardzo ciekawy.

HTC 1 Concept Envisions Minimalism At Its Most Functional

W minimalistycznym projekcie Kima nie ma żadnych zbędnych elementów. Podpórka, podobnie jak reszta telefonu, jest wykonana z mosiądzu z wykończeniami ze srebra. W górnej i dolnej części obudowy ukryte są głośniki stereo, nie ma niestety bardzo przydatnych przycisków do regulacji głośności.

Poza samym wyglądem zewnętrznym telefonu, Kim zmienił również wygląd interfejsu HTC Sense. Na zdjęciach jest on bardziej oszczędny w formie, a wygląd ikon oraz powiadomień jest o wiele spokojniejszy i prostszy.

Projekt HTC 1 istnieje, póki co, tylko na papierze, pokazuje on jednak, że dążenie do minimalizmu nie zna granic. Andrew Kima postawił na prostotę oraz funkcjonalność i trzeba mu przyznać, że stworzył telefon idealny. [Kyle VanHemert/giz, Design Fabulous, Yanko]

podobne treści

 • 1.patryk.4

  HTC tworzy najładniejsze telefony? Hah. Pomysł żywcem ściągnięty od Apple z tą minimalistyką telefonu… też mi nowość (haha).

 • Piotr Kaczanowski

  „Pomysł żywcem ściągnięty od Apple(…)”
  Oczywiście, że apple tworzy najładniejsze telefony. Stworzył ich aż… czekaj, niech policzę… O! już mam. Stworzył ich trzy (3GS nie liczę, bo to to samo co 3G). No – narobili się.
  Poczytaj troszke chłopaku i sprawdź kto co i od kogo ściągną. Żywcem czy trupcem…

 • baaarteeek

  Ale przecież to jest jasne zagranie ze strony Gizblabla. To „najładniejsze” to zwykła prowokacja-żeby niektórzy poczuli się urażeni i wszczęli wojnę w komentarzach. Piękno jest kwestią gustu więc jeśli chcecie zachować obiektywizm to powinniście przeredagować ten artykuł.
  Mnie stylistyka HTC nie powala, więc dla mnie ten artykuł jest nieobiektywny.

 • Piotr Kaczanowski

  Oczywiście: de gustibus…
  I nie o to tu idzie.
  Mi bardziej chodzi o kwadratowe podejście do tematu przez ajfoniarzy. I żeby nie było – sam miałem ajfona przez ponad rok. No i niestety nie wytrzymał konkurencji.

 • baaarteeek

  A robiłeś kiedys jailbreak ? Po tym konkurencja dla iPhona poprostu nie istnieje ;p Ale trzeba przyznać, że w tym designie znajdzie sie sporo analogii do wyglądu i interfejsu iPhona – i temu nie da się zaprzeczyć.

 • baaarteeek

  „HTC makes some beautiful phones” – jak w oryginale, brzmi dużo mniej prowokująco.

 • wojtul

  ale nie mniej prawdziwie