news

Mimo prawnych bitew, Apple jest zmuszone do współpracy z Samsungiem

Tak zaciętej walki na rynku elektroniki dawno nie było. Apple blokuje Samsunga, to Samsung zawczasu blokuje iPhone’a 5 i tak w kółko. A prawda jest taka, że Apple i tak musi korzystać z dostaw elektroniki od Samsunga, bo nikt inny nie potrafi wyprodukować czipów A5.

Czip A5, który znajduje się obecnie w iPadzie 2, jest obstawiany jako komponent iPhone’a 5. Czip wraz z pamięcią systemową i pamięcią flash jest dostarczany przez Samsunga. Apple nie może teraz zrezygnować z usług Samsunga, ponieważ nikt inny na świecie nie opanował procesu produkcyjnego tak dobrze, jak koreański koncern. Ups. Robi się niezręcznie.

Apple szuka ratunku w innych firmach, np. tajwańskiej TSMC, lecz pomoc z ich strony nadejdzie dopiero przy produkcji kolejnych układów: A6 i A7. Jabłuszko jest po prostu do tego czasu skazane na swojego (chyba teraz największego) wroga. [CNET]

podobne treści

 • rivanel

  No to samsung trzyma appla za ja….błka :-)

 • ozgrozo

  To po co Samsung się meczy po sądach ciąga z Applem? Jak chcą zablokować sprzedaż Iphone’a 5 i to globalnie, wystarzy przestać im dostarczać podzespoły :)

 • antek104

  @ozgrozo tylko zauważ, że Apple jest jednym z największych klientów Samsunga i jeżeli zablokują im dostęp do podzespołów, też na tym dużo stracą.

 • vulture

  podzespoły appla to połowa dochodów samsunga także wiecie…

 • batnachama

  Świat na Apple się nie kończy. Szum medialny dookoła jabłek jest niewspółmiernie wielki do woluminu jego sprzedaży, w końcu sprzedaje swoje produkty dość drogo. Samsung zaopatruje w podzespoły bardzo wielu producetów, ba sam jest niemałym producentem. Z punktu widzenia biznesu, łatwiej bedzie Samsungowi bez Apple, niż Apple bez Samsunga.

 • dean95

  ozgrozo a do tego mają zapewne podpisany kontrakt, i rozwiązanie go mogło by wiele kosztować.

 • pio11
 • Anonim

  ojejku. nie pierwszy raz. tym się właśnie różni WOJNA od tzw WOJNY MEDIALNEJ. druga jest tylko po to, żeby szumu narobić. jak torcik jest duży i cały nasz, to kroić można swobodnie