news

Miliard dolarów grzywny za spamowanie na Facebooku

Największy spamer w historii Facebooka, Adam Guerbuez, umieścił wiosną 2008 roku ponad cztery miliony reklam środków na potencję i innych cennych wiadomości. Zarobił dzięki temu znaczną kwotę i jeszcze większy wyrok.

Pierwszą karę wyznaczył Guerbuezowi kalifornijski sąd. W ubiegłym tygodniu wyrok podtrzymał Sąd Najwyższy Quebecu (spamer pochodzi z Montrealu).

Grzywna wynosząca 100 dolarów za każdą wiadomość daje 1.068.928.721,46 dolarów po uwzględnieniu inflacji.

Guerbuez udawał znajomego użytkowników Facebooka i umieszczał wiadomości na ich ścianach. Wiele osób znalazło więc zachętę do powiększenia penisa na swoim własnym profilu. Dokładnie 4 miliony – to doprawdy wiele penisów. Sędzina Lise Fournier powiedziała, że to największy spamerski atak w historii Facebooka i w dodatku bardzo perfidny i skuteczny – ponieważ sprawiał wrażenie, że wiadomości pochodzą od znajomych.

This Facebook Spammer Was Fined src=

Prawnik Guerbueza powiedział, że grzywna jest zbyt wysoka i nieproporcjonalna do wyrządzonych szkód. Guerbuez niedawno na wszelki wypadek ogłosił bankructwo. Nie rozumie, o co całe zamieszanie. Król spamu powiedział: „Kiedy dostaję wiadomość, która mnie nie interesuje, kasuję ją. Po to mam klawiaturę.”

Więcej o osobowości tego ciekawego człowieka można się dowiedzieć z jego strony. [Kyle VanHemert/giz, CTA, CNews]

podobne treści

  • sdfg

    Kiedy trafiam na człowieka który jest spamerem to go kasuję. Po to mam spluwę.

  • igrazka

    Jak już to „powiedziała sędzia” a nie „sędzina”. To drugie oznacza żonę sędziego.

    Pozdrawiam
    ig