newsWiadomość główna

Microsoftu wypuści we wtorek aż siedem ważnych aktualizacji

Zgodnie z tradycją, już we wtorek Microsoft ma udostępnić posiadaczom swego oprogramowania aż siedem istotnych aktualizacji, z których jednej – nie dotyczącej tym razem popularnego Windowsa – nadano górnolotny status „krytycznej„.

Szczegółów, jak to zwykle w wypadku Microsoftu bywa, niestety nie znamy. Gigant z Redmond z reguły nie udziela mediom żadnych informacji na temat luk wykrytych w swych programach, tłumacząc to chęcią nie przekazywania ich także potencjalnym włamywaczom. W każdym razie, MS zdradził, że krytyczna łatka dotyczy poważnego błędu odnalezionego w kodzie programu Word dostępnego w każdej z najpopularniejszych wersji pakietu biurowego Microsoft Office 2003, 2007 i 2010. O co dokładnie chodzi – niestety nie wiadomo.

Pozostałym biuletynom nadano już nie tak sugestywny status „ważnych”, co wskazuje, że problemy, które rozwiązują nie są zapewne aż tak poważne jak w wypadku uszkodzonego Worda. Niemniej – mają one naprawić garść usterek wykrytych w Windowsie, pakiecie Office, SQL Server oraz Lync. Czekamy.

Jak już wspomniano – aktualizacji należy spodziewać się już w najbliższy wtorek.

[Microsoft]

podobne treści