newssprzęt

Microsoft zastanawiał się nad stworzeniem przenośnej wersji Xboxa

Nie zastanawiało was dlaczego Microsoft nigdy nie stworzył przenośnej wersji Xboxa? Zwłaszcza, że konkurencja w postaci Sony czy Nintendo od dawna produkuje przenośne konsole. Okazuje się, że Redmond niejednokrotnie rozważało budowę takiego urządzenia.

Informację tę ujawnił były szef Xboksa, Robbie Bach, w wywiadzie dla IGN. Według niego Microsoft wiele razy rozważał wprowadzenie do oferty przenośnej konsoli. W wewnętrznej komunikacji urządzenie to otrzymało kryptonim Xboy.

Według kierownictwa Microsoftu, takie urządzenie dopełniałoby idealnie ekosystem Xboxa. Pojawiły się nawet szkice koncepcyjne Xboya, ale projekt nigdy nie wszedł w fazę, w której stworzono by działające prototypy. Według Bacha, Redmond nigdy nie skupiło się wystarczająco na projekcie Xboya i właśnie dlatego pozostał właśnie tym – tylko projektem.

Czy jest czego żałować? Z pewnością przenośna konsola Mirosoftu znalazłaby wielu amatorów, ale z drugiej strony rynek gier mobilnych został w ostatnich latach dużej mierze zdominowany przez gry, w które gramy na smartphone’ach i tabletach. Droga do sukcesu przenośnej konsoli z Redmond byłaby więc bardzo wyboista.

Zdjęcie: Flickr/SeatleClouds

podobne treści