news

Microsoft zarabia świetnie, ale obraca mniejszymi pieniędzmi niż Apple

Dobre wiadomości dla Microsoftu: firma odnotowała w minionym kwartale
największe przychody w historii. Gorsze: wyszukiwarka Bing jest jak
studnia bez dna, przyniosła 562 milionów dolarów strat.

Ballmer i jego podwładni mają wiele powodów do radości: przychody firmy w pierwszym kwartale roku obrachunkowego, czyli w okresie 1 lipca – 30 września, wyniosły 16,2 miliardy dolarów, zaś zyski 5,41 miliarda. Zysk netto MS wzrósł o 51 procent w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym. Największym źródłem przychodów okazał się sztandarowy produkt firmy – Windows 7. Dywizja, która zarządza oprogramowaniem do pecetów zarobiła w trzy miesiące 7,1 miliarda dolarów.

Xbox 360 był najlepiej sprzedającą się konsolą w USA w lecie (38 -procentowy udział w rynku), szybko rozchodzi się gra na Xboxa „Halo: Reach”. Świeży Office 2010 znika z półek jak świeże bułeczki. Wkrótce debiut dobrze ocenianego systemu operacyjnego na smartfony, Windows Phone 7 oraz zacieśnienie współpracy między wyszukiwarką Bing i portalem Yahoo.

Przychody Microsoftu są po raz pierwszy od 15 lat niższe od wyników Apple. Firma pod przewodnictwem Jobsa wypracowała w tym samym czasie przychody wynoszące 20,34 miliarda dolarów i zarobiła 4,31 miliarda. [Microsoft]

podobne treści

  • Patryk

    Ciekaw jestem czy Amerykanie kupują x360 tylko dlatego, iż jest on amerykański? Coś jak kupowanie iPhone?