newstablety

Microsoft zaprezentował tablety Surface 2 i Surface 2 Pro

 

 

No, wypadałoby chyba powiedzieć: w końcu. Po długim okresie oczekiwania i dość niepewnych spekulacji, Microsoft nareszcie zaprezentował dwie nowe odsłony flagowego tabletu firmy – Surface 2 i Surface 2 Pro. Czy odświeżone wersje jednego z mniej popularnych dzieł MS tym razem okażą się sukcesem na miarę standardowo wygórowanych oczekiwań?

Cóż, przypuszczam, że póki co rozsądniej byłoby w to raczej wątpić. Wizualnie obydwa tablety ominęła jakakolwiek artystyczna rewolucja – zarówno jeden, jak i drugi wygląda po prostu jak wymuskana, odchudzona wersja poprzedniego flagowca firmy. Prawdziwe zmiany dotyczą w zasadzie wyłącznie wyposażenia tabletów, których użytkownicy z pewnością nie będą narzekać na niedostatki szybkości czy mocy.

I tak, Surface 2 – będący w gruncie rzeczy zmodyfikowaną, udoskonaloną wersją tabletu Surface RT (acz pozbawioną źle kojarzącego się członu „RT”) – dysponuje niezłym, 10-calowym ekranem ClearType o rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli, wydajny, czterordzeniowym procesorem Nvidii: Tegra 3, zupełnie świeżym portem USB 3.0, zestawem kamer (3,5 i 5 MPx) oraz podrasowaną baterią pozwalającą na około 10 godzin nieprzerwanej pracy z urządzeniem. Tablet ukaże się na rynku w wersji z 32 lub 64 GB-ami standardowej pamięci wewnętrznej. Za bazowy model trzeba będzie zapłacić dokładnie 450 dolarów.

Podobnie sprawy mają się z o wiele bardziej wydajnym, kolejnym flagowcem Microsoftu – tabletem Surface 2 Pro. Podobnie jak Surface 2, Surface 2 Pro to wizualnie identyczna, acz o wiele bardziej wydajna, „dopakowana” wersja oryginalnego tabletu MS. Urządzenie wyposażono m.in. 10,6-calowy ekran Full HD, mocny, czterordzeniowy procesor czwartej generacji Intela – Core i5 (Haswell), opcjonalny rysik, (zależnie od wybranej wersji) nawet 8 GB-ów RAM-u, port USB 3.0, zestaw kamerek oraz wydajną baterię oferującą ponoć o około 75% więcej czasu pracy na jednym cyklu ładowania od akumulatora umieszczonego w poprzedniej odsłonie tabletu. Sprzęt ukaże się w sklepach w wersjach z 64 GB, 128 GB, 256 GB lub 512 GB-ami standardowej pamięci wewnętrznej.

Niestety – choć pre-ordery na obydwa urządzenia wystartują już jutro, póki co nie wiadomo kiedy tablety oficjalnie trafią do Polski.

podobne treści