newssprzęt

Microsoft zaprezentował nowe urządzenia

Podczas wczorajszej konferencji Microsoft zaprezentował także dwa nowe urządzenia. Pierwsze z nich jest mocniejszą wersją laptopa Surface Book, drugie natomiast jest całkowicie nowym komputerem All-in-One.

Surface Book i7, bo tak nazywa się pierwsze z nich, jest tegoroczną wersją laptopa Microsoftu. W jego przypadku największym udoskonaleniem w stosunku do poprzedniej edycji jest niewątpliwie bateria. Dzięki wprowadzeniu zmian konstrukcyjnych, Redmond udało się zmieścić w obudowie jeszcze więcej modułów akumulatorów, dzięki czemu urządzenie ma pozwolić na aż 16 godzin pracy na jednym ładowaniu, czyli o około jedną trzecią dłużej od poprzednika. W Surface Book i7 zastosowano także wydajniejszy układ graficzny i poprawiono charakterystyczne zawiasy, które w tym modelu będą już domykać się nie pozostawiając przerwy pomiędzy ekranem a klawiaturą. Surface Book i7 ma zadebiutować w USA w cenie 2399 dolarów.

Kolejnym urządzeniem jest komputer All-in-One o nazwie Surface Studio, który był największą niespodzianką tej części konferencji. Przeznaczony jest on głównie dla grafików i chyba właśnie dlatego Microsoft dużą uwagę przyłożył do jego wyglądu. Najbardziej widocznym elementem urządzenia jest oczywiście jego monitor, który mieści się w obudowie o grubości jedynie 12,5 milimetrów. Dotykowa matryca PixelSense o przekątnej 28 cali obsługuje głębie kolorów DCI-P3, dzięki czemu można wyświetlić ponad miliard kolorów przy gęstości pikseli wynoszącej 192 ppi.

Dzięki wygodnemu mocowaniu, ekran można przechylić by korzystać z niego jak z bardzo dużego tabletu graficznego. Co ciekawe w Surface Studio wykorzystano rozwiązanie True Scale, co oznacza, że wszystkie obiekty, nad którymi prowadzona będzie praca, takie jak na przykład projektowany plakat, będą mogły być odwzorowane dokładnie w takim rozmiarze, w jakim są w rzeczywistości.

Wewnątrz obudowy znajduje się procesor Intel Core i7 wsparty kartą graficzną GeForce 980M oraz 32 GB pamięci RAM. Na dane przeznaczono hybrydowy dysk o pojemności 2 TB. W USA już można składać zamówienia na Surface Studio, którego cena zaczyna się od 2999 dolarów.

podobne treści