biznesnews

Microsoft zaprasza deweloperów Apple na drinka

13 czerwca rozpocznie się tegoroczne WWDC, czyli największa konferencja dla deweloperów programowania dla platform Apple. Na zakończenie pierwszego dnia konferencji, korporacja informatyczna postanowiła zaprosić deweloperów na afterparty. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że korporacją tą jest… Microsoft.

Wbrew pozorom ludzie z Microsoftu wiedzą co robią, zapraszając na przekąskę i drinki deweloperów piszących aplikacje na platformy Apple. Oprócz planowanej dyskusji na temat przyszłości aplikacji i spotkania z zespołem, który pracuje nad przystosowywaniem aplikacji Microsoftu na iOS, duża część spotkania ma być poświęcona możliwościom narzędzi opracowanych przez Xamarin, firmę przejętą niedawno właśnie przez Microsoft. A tak się akurat składa, że Xamarin zajmuje się tworzeniem wieloplatformowych narzędzi programistycznych.

Można więc podejrzewać, że deweloperzy Apple mogliby być nimi zainteresowani. A skoro już się nimi zainteresują, to może przy okazji zrobią też wersję dla mobilnego Windowsa? Tak przynajmniej wydaje się myśleć Microsoft.

Organizowana przez Microsoft impreza ma zacząć się około godziny 17 czasu San Francisco i odbywać się będzie w siedzibie Twittera, praktycznie zaraz obok budynku Bill Graham Civic Auditorium, w której odbędzie się WWDC. Organizowana przez Apple konferencja rozpocznie się 13 czerwca, a zakończy się 17 czerwca. Jeśli wierzyć krążącym plotkom, Cupertino skupi się podczas niej głównie na systemach operacyjnych wykorzystywanych przez urządzenia Apple.

podobne treści