film

Microsoft zapowiedział Windowsa 1.11

Nie, nie pomyliliśmy się, Redmond faktycznie chwali się premierą Windowsa 1.11. I nie chodzi wcale o to, że Microsoft zamierza zacząć liczyć od nowa wersje swoich systemów operacyjnych.

Kilka dni temu Microsoft na swoich kanałach w mediach społecznościowych zaczął umieszczać tajemnicze wpisy sugerujące zapowiedź związaną z Windowsem. Z Windowsem 1, żeby być dokładnym. Minęło kilka dni i okazało się, że tak jak podejrzewali niektórzy, jest to element kampanii marketingowej trzeciego sezonu Stranger Things.

Miał on swoją premierę pod koniec ubiegłego tygodnia. A ponieważ pierwsza odsłona Windowsa miała swoją premierę w roku 1985, czyli dokładnie wtedy, w którym osadzona jest akcja tego sezonu, Netflixowi udało się przekonać Microsoft do stworzenia „Windowsa 1.11”, specjalnej aplikacji dla Windowsa 10, która odwołuje się zarówno do systemu sprzed ponad trzydziestu lat, jak i do uniwersum Stranger Things. W Sklepie Microsoftu, firma tak opisuje ważącą prawie 800 MB aplikację:

„Wybierz się na nostalgiczną wyprawę do 1985 roku ze specjalną aplikacją inspirowaną Windowsem 1.0, ale zmienioną przez Drugą Stronę ze Stranger Things. Graj w gry i puzzle retro, odkrywaj tajemnice Hawkins, odkrywaj sekrety serialu, easter eggi oraz unikalną zawartość związaną z serialem.”

W chwili publikacji tego wpisu aplikacja nie była jeszcze dostępna, trudno więc stwierdzić, w jaki sposób to, co zachwala Microsoft, przekłada się na rzeczywistość.

podobne treści