newsprogramy

Microsoft zapowiada sprzęt z układami ARM, który uruchomi klasyczne programy

Microsoft zapowiedział, że w przyszłym roku w sprzedaży pojawią się procesory Snapdragon, na których dzięki emulacji będzie można uruchamiać programy napisane z myślą o architekturze x86.

W czasach pierwszych tabletów Surface, Microsoft próbował już swojego szczęścia z procesorami ARM, ale okazało się, że jednak aż tak dużo go nie ma. Jedną z ważniejszych przyczyn ówczesnej porażki giganta z Redmond było to, że z powodu zastosowanej architektury procesora na pierwszych tabletach Surface nie można było uruchomić tradycyjnych programów napisanych pod kątem architektury x86, takich jak na przykład Office, które, przypadkiem, stanowią jeden z ważniejszych produktów Microsoftu. Redmond dostrzegło ten problem i od jakiegoś już czasu pracuje nad rozwiązaniem, które dzięki emulacji pozwoliłoby uruchamiać te programy na procesorach ARM. I wygląda na to, że dzięki nawiązaniu współpracy z Qualcommem, w końcu im się to udało.

Microsoft ogłosił, że w drugiej połowie przyszłego roku na rynku pojawią się urządzenia z układami Qualcomm Snapdragon, które będą w stanie uruchamiać programy napisane z myślą o procesorach x86. Będzie się to odbywało właśnie dzięki emulacji w systemie Windows 10, a na dowód tego, że rozwiązanie już działa, Redmond opublikowało poniższe nagranie.

podobne treści