aplikacjebiznesprogramy

Microsoft zapłaci nawet 100 tysięcy dolarów za zgłoszenie błędu w Windowsie

Wraz z premierą nowej odsłony Windowsa, Microsoft stawia na bezpieczeństwo – firma postanowiła zwiększyć kwoty wynagrodzeń wypłacanych w ramach programu Bug Bounty w zamian za zgłaszanie błędów w jej oprogramowaniu. Za zgłoszenie poważnego błędu można otrzymać teraz niemałe pieniądze.

Tak jak wiele firm z branży IT, Microsoft prowadzi kilka programów, w ramach których wynagradza zdolnych programistów i hackerów, którzy, zamiast wykorzystywać błędy w oprogramowaniu, postanowią zgłosić je jego twórcom. Ostatnio firma postanowiła podnieść wysokość nagród, jakie wypłacone są w ramach tych programów. Po zmianach za zgłoszenie można otrzymać nawet 100 tysięcy dolarów. A miejsc, w których można ich szukać, nie brakuje.

Microsoft obecnie prowadzi trzy tego typu programy. Pierwszy z nich to Online Services Bug Bounty, w ramach którego zgłaszać można błędy znalezione w usługach sieciowych i serwerowych firmy, takich jak na przykład Office 365 czy Microsoft Azure. Choć minimalna nagroda za przyjęte zgłoszenie wynosi 500 dolarów, maksymalna to już 15 tysięcy dolarów. Drugi z prowadzonych obecnie przez Microsoft programów nazywa się Mitigation Bypass Bounty i dotyczy błędów pozwalających ominąć zabezpieczenia ich systemu operacyjnego. Za informacje błędy zgłaszane w ramach tego programu Microsoft zapłaci nawet 100 tysięcy dolarów. Taka sama maksymalna nagroda przewidziana jest w przypadku zgłoszeń w programie Bounty for Defense, który również związany jest z zabezpieczeniami systemu z Redmond. W tym wypadku kwota została podwojona, ponieważ jeszcze niedawno górny pułap wynagrodzenia wynosił 50 tysięcy dolarów.

Zdjęcie: Flickr/PeterWood

podobne treści