tabletyWiadomość główna

Microsoft zamierza zbudować siedmiocalowy tablet do gier?

Jeszcze nie pojawiły się wszystkie zapowiadane wersje tabletu Microsoft Surface, a w Redmond trwają już podobno prace nad mniejszym, siedmiocalowym tabletem, przeznaczonym do gier.

Xbox Surface, bo tak podobno nazywać ma się ten tablet, zbudowany ma zostać w oparciu o procesor ARM, ale może się to zmienić na rzecz tajemniczego, intelowskiego układu system-on-a-chip. Tablet wyposażony zostanie w pamięć RAM przystosowaną specjalnie do gier i najprawdopodobniej będzie działał pod kontrolą specjalnie zmodyfikowanej wersji Windowsa. Najprawdopodobniej podyktowane jest to chęcią wprowadzenia głębokiej integracji pomiędzy tabletem a przyszłą generacją konsoli Xbox. Większość funkcji systemu ma być zachowana, ale siedmiocalowy tablet Microsoftu ma być przeznaczony przede wszystkim do grania.

W przypadku tego tabletu względnie pewny jest jedynie fakt, że Microsoft pracuje nad tym urządzeniem. Jeśli Microsoft nie zarzuci planów budowy tabletu przeznaczonego specjalnie do grania na rzecz bardziej standardowego, siedmiocalowego tabletu, Xbox Surface powinien zostać zaprezentowany w pierwszej połowie przyszłego roku. Oczywiście pod warunkiem, że źródła, na które powołuje się The Verge, są wiarygodne.

[The Verge]

podobne treści