programy

Microsoft zamierza usunąć brand Zune i Live z Windowsa 8?

windows 8

The Verge donosi, że Microsoft Zune i Windows Live nie zostaną uwzględnionew nadchodzącej wersji Windows 8, przynajmniej nie w postaci, do jakiej się przyzwyczailiśmy. Ich funkcjonalności przejmie sam OS.

Wszystkie aplikacje Microsoftu związane z multimediami stracą swoje etykiety:

Aplikacje Windows Live zostaną zmienione w aplikacje preinstalowane jako “Windows Communications” w Windowsie 8, a pozbycie się brandu Windows Live jest tylko wierzchołkiem góry lodowej. Windows Live ID w Windowsie 8 zastąpi “Microsoft Account”. Producent oprogramowania usunął też ślady Zune’a ze swoich aplikacji Windows Store, Music i Video. Pozostaje funkcjonalność Zune Pass.

Windows 8 jest systemem przeznaczonym na wiele platform, więc kierunek w stronę bardziej jednolitej marki jest słuszny. Śmierć Zune przepowiadano od jakiegoś czasu. Transformacja do Windowsa 8 wydaje się dobrym momentem, by wbić gwóźdź w jego trumnę. Odtwarzacz jako hardware został zlikwidowany w zeszłym roku. Słyszeliśmy też plotki, że Zune Pass zostanie zastąpiony przez Xbox Live Music Service.

The Verge przewiduje, że Zune Pass na razie przetrwa, ale można się spodziewać, że zostanie zastąpiony czymś w rodzaju Spotify. Aplikacja Zune Player zostanie zastąpiona przez preinstalowane “Music” oraz “Video”, które nie będą miały dodatkowego brandu.

[The Verge]

podobne treści