newstablety

Microsoft wycofuje się z prac nad tabletem Courier

Jak poinformowały osoby związane z Microsoft, firma wycofała się z przygotowania do wejścia na rynek Couriera, tabletu z dwoma ekranami, o którym wspominaliśmy.

W środę szefowie Microsoftu powiedzieli teamowi, który pracował nad tabletem, że projekt nie będzie dłużej finansowany. Firma nigdy oficjalnie nie przyznała, że przygotowuje Couriera, więc oświadczenia dla mediów nie wydano.

Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że Courier jest nieomal gotowy. Mieliśmy korzystać na nim z ekranu dotykowego reagującego na dłonie i rysik. Być może to dobre wyniki niedawnej premiery iPada Apple sprawiły, że Microsoft stchórzył i nie chce wchodzić na i tak zatłoczony już rynek.

Microsoft potwierdza, że Courier nie znajdzie się w produkcji. Wiceszef działu prasowego firmy, Frank Shaw, powiedział amerykańskiej redakcji Gizmodo:

Nieustannie szukamy nowych pomysłów, badamy rynek, testujemy rozwiązania, rozwijamy prototypy. Innowacyjność mamy zakodowaną w DNA. Prace nad Courierem stanowią przykład tej dociekliwości. Projekt będzie w przyszłości oceniany, ale na razie nie planujemy wprowadzić na rynek opartego na nim produktu.

Szkoda. Dawno z Redmond nie wyszedł tak innowacyjny produkt, jakim mógł być Courier. Godny podziwu był jego interfejs i świeżość pomysłu, niekoniecznie system operacyjny na jakim miał pracować.

Być może Microsoft faktycznie powinien skupić się na pracy nad Windows 7 i Windows Phone 7. Miejmy nadzieję, że jeśli pojawi się tablet od Microsoftu, będzie korzystał ze świeżości pomysłu, jaką można było zaobserwować w Courierze. [Joel Johnson/giz]

podobne treści

  • 2

    myślę że odłożą to na półkę i przypomną sobie jak będą mogli zrobić zginany ekran łączący się w jedną idealną całość

  • slawcio99

    No to sobie M$ strzelił w kolano… a już myślałem że się to pojawi. Miałem nawet w planach zacząć zbierać kasę na to cudo a tu lipa… Największą wadą M$ jest to, że rezygnuje ze świetnych projektów. Mam nadzieję, że inna firma wykupi projekt i wypuści to na rynek a M$ będzie patrzeć i żałować… oni mają w DNA rezygnowanie ze świetnych projektów.