internetnews

Microsoft wprowadzi nowe funkcje bezpieczeństwa dla Windows 10

Trwa właśnie, kolejny po WannaCry, atak ransomware. Tym razem złośliwe oprogramowanie o nazwie Petya zaatakowało najpierw na Ukrainie, ale później zaczęto notować ataki również w Rosji, Danii, Hiszpanii, Holandii,Wielkiej Brytanii i w Polsce. Po raz kolejny ofiarą padają urządzenia działające pod kontrolą Windowsa, dlatego Microsoft postanowił działać.

Redmond przekazało, że wraz z Windows 10 Fall Creators Update wprowadzi zupełnie nowe mechanizmy zabezpieczające, które mają w znaczący sposób podnieść bezpieczeństwo obecnej generacji systemu Microsoftu. Co ważniejsze, nie ma to być tymczasowe rozwiązanie, a trwałe podniesienie bezpieczeństwa systemu.

Przede wszystkim w Windows 10 Fall Creators Update system zostanie zintegrowany z Windows Defender Advanced Threat Protection (ATP), które ma działać w każdej warstwie systemu. Kolejną warstwą zabezpieczeń ma być Windows Defender Exploit Guard, który z kolei ma chronić sieć wewnętrzną przed rozprzestrzenianiem się w niej złośliwego oprogramowania. Microsoft planuje też wprowadzić pewne funkcjonalności z zakresu maszynowego uczenia się, które mają pomagać wykrywać zagrożenia, które jeszcze nie zostały zidentyfikowane.

Dodatkowo w Windows 10 Fall Creators Update udostępni także administratorom nowe narzędzia, które pozwolą lepiej wykrywać zagrożenia i zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusów. Niestety, na wprowadzenie tych zmian będziemy musieli poczekać do września, ponieważ to właśnie wtedy zostanie udostępniona kolejna, duża aktualizacja dla Windowsa 10.

podobne treści