news

Microsoft dysponuje pierwszym buildem Windowsa 10 dla składanych urządzeń

Nie tylko Android już teraz przygotowuje się na przyszłość, w której popularne są urządzenia ze składanymi ekranami, podobnie czyni Microsoft, który stworzył już pierwszą kompilację Windowsa 10 na tego typu urządzenia.

Ma ku temu dobre powody. Przynajmniej jeśli wierzyć plotkom, według których Redmond pracuje nad własnym urządzeniem ze składanym ekranem, które powstaje pod nazwą kodową Andromeda. Taki sprzęt będzie oczywiście wymagał odpowiednio przystosowanego systemu operacyjnego, co ma też tą dodatkową zaletę, że będą mogli z niego skorzystać w przyszłości również inni producenci.

Wygląda na to, że właśnie uzyskaliśmy potwierdzenie krążących wcześniej informacji o takich pracach. Serwis Buildfeed, jeszcze przed ogłoszeniem decyzji o zamknięciu podwojów, poinformował o nowej kompilacji Windows 10, którą podobno nazwano ciągiem znaków rs_shell_devices_foldables.190111-1800. Nie będzie to ogólnie dostępna wersja systemu, przynajmniej na razie, a rozwojowa wersja, która powstaje z myślą o urządzeniach ze składanymi ekranami.

Oczywiście na razie nie wiadomo, w jaki dokładnie sposób składany ekran wpłynie na interface Windowsa 10, można tylko spekulować w zakresie tego, co będzie się działo po pełnym rozłożeniu ekranu.

Zdjęcie: Flickr/PeterWood

podobne treści