biznessmartfony

Microsoft testuje własnego smartphone’a?

Znaczące zmiany, które zapowiedział ostatnio Steve Ballmer, mogą zamienić Microsoft w drugie Apple. Pierwszy tablet opracowany przez Redmond już ujrzał światło dzienne, czy nadszedł już czas na własny smartphone?

Apple w dużej mierze zawdzięcza swoją pozycję temu, że pracuje jednocześnie nad urządzeniami i systemem operacyjnym przystosowanym właśnie do nich. Jeśli doniesienia Wall Street Journal się potwierdzą, będzie to znaczyło, że Microsoft już oficjalnie chciałby kroczyć tą samą drogą.

Zgodnie z informacjami uzyskanymi przez amerykański dziennik, Microsoft testuje właśnie w Azji swojego własnego smartphone’a. O samym urządzeniu nie wiadomo prawie nic, poza tym, że działa pod kontrolą systemu Microsoftu i posiada ekran o przekątnej od 4 do 5 cali.

Nie jest powiedziane, że telefon kiedykolwiek trafi do produkcji, możliwe, że Microsoft trzyma go w zanadrzu na czarną godzinę. Jeśli pierwszej fali telefonów z Windows Phone 8 nie uda się zdobyć wystarczająco dużego udziału w rynku, Microsoft zastanowi się nad uruchomieniem swojej machiny, by wypromować własne urządzenie.

Ile w tym prawdy? Trudno stwierdzić. Ale jeśli okaże się to prawdą, firmy, które licencjonują Windows Phone 8, staną się nagle bezpośrednimi konkurentami Microsoftu.

[WSJ via The Verge]

podobne treści