tabletyWiadomość główna

Microsoft szykuje własny tablet?

Na razie wiadomo mniej więcej tyle: w poniedziałek Microsoft będzie miał do powiedzenia coś bardzo ważnego. W tym miejscu kończą się konkrety a zaczynają spekulacje. Za sprawą Hollywoodzkiego bloga zdominowane przez tablet. Produkcji Microsoftu.

Według nich „osoba z wiedzą na temat firmy” zdradziła im, że w poniedziałek Steve Ballmer pokaże światu tablet Microsoftu, który ma konkurować z iPadem. Albo z Kindle Fire, w zależności od tego, w którą stronę idą spekulacje. Na szczęście na potwierdzenie (lub obalenie) tych twierdzeń nie trzeba będzie długo czekać.

Nie byłby to pierwszy flirt Microsoftu z tabletami, pierwsze ich urządzenie jakie można było nazwać tabletem wyprzedzało iPada o jakieś pięć lat. Później Microsoft pracował nad bardzo ciekawym projektem – Microsoft Courier – ale nie opuścił on nigdy laboratoriów.

Wraz z nadchodzącym Windowsem RT, Microsoft będzie miał bazę w postaci systemu operacyjnego a Nokia, lub jakiś inny producent, z którym już teraz współpracuje Redmond, nie odmówi dodatkowego zarobku i chętnie wyprodukuje coś na ich zamówienie. W poniedziałek dowiemy się czy plotki o tablecie się sprawdzą.

[The Wrap, Mashable, The Verge]

podobne treści