tabletyWiadomość główna

Microsoft Surface za 199 dolarów?

O tablecie Microsoft Surface wiadomo już całkiem sporo. Wiadomo, że pojawi się 26 października, wiadomo mniej więcej jakie będzie miał specyfikacje. Nie wiadomo natomiast ile będzie kosztował. Dlatego informacja, że tablet ten konkurować będzie cenowo z Nexusem 7 jest tak interesująca.

Portal Engadget, powołując się na dobrze poinformowane, anonimowe źródła, podaje, że Surface z Windowsem RT kosztować będzie 199 dolarów – dużo poniżej szacowanych kosztów produkcji. Jeżeli okaże się to być prawdą, czeka nas jesienią mała rewolucja na rynku tabletów – Surface z Windowsem RT może stać się realną alternatywą dla wielu użytkowników.

Jeśli strategia Microsoftu opierać się będzie na sprzedaży tabletu w cenach dumpingowych, pozostają do rozwiązanie tylko dwie kwestie. Po pierwsze – czy dzięki tak atrakcyjnej cenie uda się im sprzedać wystarczająco dużo tabletów by powetować sobie straty przez sprzedaż wystarczająco dużej ilości treści i aplikacji? A po drugie – jak na to zareagują partnerzy Microsoftu, którzy mieli zapewnić przyszłość tabletom opartym na platformie Windows 8?

[Engadget]

podobne treści