smartfony

Microsoft sprzedał ostatnie urządzenia z Windows Phone

To, że Microsoft już jakiś czas temu zakończył swoją przygodę z Windows Phone, nie jest niczym nowym i od jakiegoś czasu wiadomo było, że system ten żyje jeszcze tylko w ostatnich urządzeniach zalegających w magazynach Redmond. Teraz jednak Microsoft sprzedał i te ostatnie sztuki. Kolejnych urządzeń z tym systemem nie będzie.

I stało się. Pod koniec ubiegłego tygodnia ostatnie dwa urządzenia z Windows Phone będące jeszcze w ofercie Microsoft, HP Elite oraz Alcatel Idol 4S, zniknęły z oferty jego sklepu internetowego. Informuje on teraz, że urządzenia te zostały wyprzedane. W magazynach ich już nie ma, a Microsoft wyraził się jasno, że nowych nie będzie. Windows 10 Mobile nie będzie także rozwijany więc jego obecni właściciele nie mają co liczyć nowe funkcjonalności.

Jeśli jednak ktoś, chyba tylko w celach kolekcjonerskich, chciałby jeszcze upolować jeden z ostatnich egzemplarzy smartphone’ów z Windows Phone, może jeszcze spróbować znaleźć je u zewnętrznych sprzedawców, którzy mogą mieć jeszcze takie urządzenia w magazynach.

podobne treści