internetWiadomość główna

Microsoft ściga wszystkie kopie prezentacji Xboxa 720

Gratka dla miłośników spekulacji – pamiętacie może prezentację, w której przedstawiono rzekome plany Microsoftu dotyczące konsoli Xbox 720? Microsoft rozpoczął kampanię ściągania z Sieci wszystkich kopii tego dokumentu.

Dokument o objętości 56 stron już w zeszłym tygodniu zniknął ze Scribid na żądanie Covington & Burling LLP, kancelarii prawnej, która obsługuje między innymi Microsoft. Teraz Redmond zabrało się za walkę z wszystkimi kopiami. Jednym z pierwszych podmiotów, który otrzymał żądanie usunięcia pliku jest czeska strona technologiczna ihned.cz, która usunęła plik ze swojego materiału w weekend:

„Kompletna prezentacja, którą wcześniej prezentowaliśmy, została usunięta na żądanie Microsoftu. Według prawników Microsoftu publikując ją, naruszyliśmy prawa autorskie spółki. Prezentacja nie zawierała informacji o twórcy, nie zawierała także zastrzeżeń praw autorskich, dlatego udostępniliśmy ją wcześniej naszym czytelnikom.”

Podobne pismo otrzymał Dropbox, który także usunął kontrowersyjny plik. Microsoft jest jedną z firm, która najbardziej aktywnie strzeże swojej własności intelektualnej. Tylko w zeszłym miesiącu Redmond było odpowiedzialne za 448,236 żądań usunięcia zasobów z wyników wyszukiwania Google. Takie zachowanie Microsoftu wobec prezentacji sprzed 2 lat, zdaje się potwierdzać jej autentyczność, choć do tej pory nikt nie potwierdził ani nie zaprzeczył istnienia planów wprowadzenia Kinecta 2 czy okularów augmented reality Fortaleza.

[The Verge, Ihned]

podobne treści