gadżetynewsWiadomość główna

Microsoft rozpoczyna przedsprzedaż deweloperskiej wersji HoloLens


Microsoft rozpoczął właśnie przedsprzedaż swoich HoloLens. Gogle Augmented Reality mają trafić do zainteresowanych deweloperów w USA i Kanadzie już pod koniec marca. Niestety ich cena nie należy do najniższych.

Z okazji rozpoczęcia przedsprzedaży Microsoft podzielił się nowymi informacjami dotyczącymi HoloLens. Urządzenie będzie wyposażone w 32-bitowy procesor Intela oraz specjalny układ HPU (Holographic Processing Unit), którego zadaniem będzie przetwarzanie danych z czujników rozpoznających topografię otoczenia. W goglach HoloLens zmieściły się także 2 GB pamięci RAM 64 GB pamięci wewnętrznej oraz moduły WiFi i Bluetooth. Urządzenie ma być całkowicie autonomiczne, a jego akumulator ma pozwolić na 2-3 godziny nieprzerwanej pracy.

Gogle wyposażone zostały ponadto w sześć kamer, z których jedna będzie odpowiedzialna za postrzeganie głębi, a jedna za nagrywanie obrazu, który zobaczyć będzie mógł użytkownik. Ponadto na goglach zamontowano aż cztery mikrofony, które mają zapewnić płynną obsługę poleceń głosowych. Całość waży niewiele ponad pół kilograma.

Trzeba przyznać, że to całkiem sporo wyposażenia jak na jedne gogle. Ich cena jest więc równie wysoka – Microsoft liczy sobie za nie 3000 dolarów. Na razie nie wiadomo, czy, i w jaki sposób, wersja przeznaczona dla zwykłych użytkowników będzie różniła się od tego, co otrzymają deweloperzy.

Zdjęcie: Microsoft

podobne treści