newstablety

Microsoft przypadkowo przyznał się do pracy nad Surface Mini

Jeśli wierzyć plotkom, Microsoft miał w ubiegłym miesiącu pokazać dwa nowe tablety. Tak się jednak nie stało, a oficjalnie zapowiedziany został jedynie tablet Surface Pro 3. Mniejsze urządzenie, Surface Mini, był jednak w planach Microsoftu i, całkiem możliwe, że nadal jest.

Microsoft nigdy oficjalnie nie przyznał się do tego, że pracował nad mniejszym urządzeniem z serii Sufrace, więc nie musiał w żaden sposób tłumaczyć z tego, że zaprezentował tylko jeden nowy tablet. Ale prace nad drugim były prowadzone i były posunięte do tego stopnia, że wzmianki o nim pojawiają się nawet w dostępnej publicznie dokumentacji Microsoftu.

A dokładnie w podręczniku użytkownika Surface Pro 3, który został wczoraj opublikowany na stronach Microsoftu, a który w kilku miejscach odwoływał się do siostrzanego urządzenia o nazwie Surface Mini. Niestety Redmond całkiem szybko zorientowało się, że coś jest na rzeczy i obecnie ta wersja podręcznika nie jest już dostępna na stronach Microsoftu.

Niestety to, że Microsoft pracował jakiś czas temu nad tym urządzeniem, nie oznacza jeszcze, że rzeczywiście zamierza wypuścić je na rynek w przewidywalnej przyszłości. Zwłaszcza, że podobno sam Satya Nadella nie jest za bardzo przekonany do mniejszych tabletów.

Z drugiej strony Steve Jobs też nie był.

podobne treści