aplikacjenewssmartfony

Microsoft przestaje wspierać Skype dla Windowsa Phone 7

Zła wiadomość dla posiadaczy smartfonów z Windowsem Phone 7 na pokładzie (a przynajmniej tych, korzystających z dobrodziejstw komunikatorów internetowych). Jak poinformował Microsoft, wsparcie dla dedykowanej temu systemowi aplikacji Skype bezpowrotnie odeszło do przeszłości.

Powodem takiej, a nie innej decyzji giganta z Redmond jest oczywiście – sam MS nawet nie próbował owijać tego w bawełnę – coraz bardziej zaawansowany wiek systemu oraz próba zachęcenia jego posiadaczy do przesiadki na nowszą, doskonalszą odsłonę flagowego, mobilnego OS-u firmy. Zdaniem jej przedstawicieli, Windows Phone 7 staje się już zwyczajnie przestarzały, a niewielka liczba jego użytkowników sprawia, że dalsze wspieranie aplikacji Skype byłoby – z jej perspektywy – raczej nieopłacalne.

Jedyną dobrą wiadomością jest, że – póki co – program nadal będzie można pobierać z oficjalnych stron Microsoftu. Tym niemniej, wszystko wskazuje na to, że ewentualne kłopoty z uruchomieniem lub funkcjonowaniem aplikacji pozostaną już na etapie nigdy nie rozwiązanych.

Źródło: Engadget.com

podobne treści