tabletyWiadomość główna

Microsoft prezentuje Surface Pro 3

Microsoft zaprezentował wczoraj kolejny model tabletu Surface. Wbrew krążącym wcześniej plotkom, nie jest to jednak wersja siedmiocalowa, a dwunastocalowa hybryda tabletu i notebooka.

Surface Pro 3, bo tak nazywa się nowe urządzenie, trafi do sprzedaży 31 sierpnia tego roku. Ekran o przekątnej wynoszącej 12 cali, pracuje w rozdzielczości 2160 na 1440 pikseli, a proporcje ekranu wynoszą 3:2. Sercem urządzenia jest procesor Inte Core (w zależności od wersji i3, i5 lub i7) a całość działa pod kontrolą Windowsa 8.1. W przypadku tabletu szczególnie ten ostatni procesor robi niezłe wrażenie, które dopełnia informacja o tym, że zarówno procesor, jak i zintegrowany z płytą główną układ chłodzony jest „aktywnym systemem chłodzenia”, który według Microsoftu jest praktycznie bezgłośny.

W zależności od modelu, Surface Pro 3 będzie także wyposażony w różne opcje dotyczące pamięci RAM oraz dysku SSD. Modele wyposażone w SSD o pojemności 64 GB lub 128 GB wyposażone będą w 4 GB pamięci RAM, modele z większej pojemności (256 GB lub 512 GB) zostaną wyposażone w 8 GB pamięci RAM.

Surface Pro 3 wyposażony będzie też oczywiście moduły łączności – Wi-Fi 802.11ac/802.11 a/b/g/n oraz Bluetooth 4.0. Poza tym znajdziemy tam także dwie kamery (z przodu i z tyłu urządzenia) po 5 megapikseli każda, oraz zestaw sensorów – poziomu światła, akcelerometr, żyroskop i magnetometr. Całość zamknięta jest w magnezowej obudowie i waży jedynie 800 gramów.

W zestawie znajdować się będzie także nowa wersja klawiatury Type Cover, która podobno została „znacznie” ulepszona w stosunku do poprzedniej generacji. Tablet wyposażono także w podpórkę, dzięki której będzie można ustawić ekran w wygodnej pozycji. Poza klawiaturą użytkownicy otrzymają jeszcze aluminiowy rysik przystosowany do współpracy z dotykowym ekranem tabletu.

Ile to wszystko będzie kosztować? Sporo. W dniu premiery kosztować ma on od 799 dolarów (i3, 64 GB i 4 GB RAM) do 1949 dolarów (i7, 512 GB i 8 GB RAM) ale Microsoft twierdzi, że taki wydatek jest uzasadniony, ponieważ Surface Pro 3 ma z powodzeniem pełnić rolę zarówno tabletu, jak i notebooka.

Według wcześniejszych plotek Microsoft miał zaprezentować wczoraj także tablet Surface mini, nic takiego się jednak nie wydarzyło. Agencja Bloomberg donosi, że powodem czasowej rezygnacji ze segmentu mniejszych tabletów, są opóźniania w pracach nad siedmiocalowym tabletem Surface oraz chęć skupienia się na promocji Surface Pro 3.

podobne treści