tablety

Microsoft prezentuje Surface Go

Redmond zaprezentowało właśnie Microsoft Surface Go to nowy, względnie tani tablet, który trafi do sprzedaży na początku sierpnia. Jak się okazuje, Polska będzie jednym z pierwszych krajów, w którym będzie dostępny.

Urządzenie wyposażone jest w ekran o przekątnej wynoszącej 10 cali o proporcjach 3:2 i rozdzielczości 1800 na 1200 pikseli, który obsługuje piórko Surface Pen. Jego sercem jest procesor Intel Pentium 4415Y, który wspierany jest przez 4 lub 8 GB pamięci RAM. Na dane przeznaczono dysk SSD o pojemności 64, 128 lub 256 GB.

Surface Go posiada także port USB Type-C, Surface Connector, nową klawiaturę Type Cover, kamerę 8 megapikseli, złącze mini-jack, moduły Wi-Fi oraz Bluetooth i, opcjonalnie, modem LTE. Energii dostarczy akumulator, który do pełna ma ładować się w ciągu dwóch godzin i zapewni do dziewięciu godzin pracy.

Co ciekawe, Microsoft Surface Go to najtańsze jak do tej pory urządzenie z tej serii, ponieważ jego cena zaczyna się od 399 dolarów. Przedsprzedaż rusza dziś, a pierwsze dostawy planowane są na 2 sierpnia.

podobne treści