newstablety

Microsoft prezentuje Surface Book 2

Microsoft co prawda porzucił mobilnego Windowsa, ale nie zamierza całkowicie porzucać urządzeń mobilnych. A przynajmniej nie swoich urządzeń łączących w sobie cechy laptopa i tabletu, czyli linii Surface. Redmond właśnie zaprezentowało urządzenie Surface Book 2.

Na blogu Microsoftu opublikowano dziś wpis dotyczący Surface Book 2, nowej odsłony serii Surface. Kolejna generacja Surface Booków ma, według Microsoftu, przewyższać wydajnością wszystkie dotychczasowe urządzenia, jakie pojawiły się w tym segmencie rynku.

I, wnioskując przynajmniej po specyfikacji technicznej, nietrudno uwierzyć w te zapewnienia. Surface Book 2 wyposażony jest w czterordzeniowy procesor Intel Core i7 8 generacji wsparty przez układ graficzny Nvidia GeForce GTX 1050 lub 1060. Procesor wsparty jest przez maksymalnie 16 GB pamięci RAM, a na dane przeznaczono do 1 TB przestrzeni. Microsoft chwali się, że urządzenie jest dwukrotnie mocniejsze niż najnowszy MacBook Pro. Co ciekawe, pomimo dużych możliwości, całość ma działać nawet 17 godzin na jednym ładowaniu.

Sufrace Book 2 oferowany będzie w dwóch wersjach – z ekranem PixelSense 13 i 15 cali. Mniejsza wersja waży 1,5 kilograma, większa 1,9 kilograma. Urządzenie wyposażono również w porty USB-A, USB Type-C oraz czytnik kart SD, a sprzedawane będzie w zestawie z piórkiem Surface.

Do sklepów Sufrace Book 2 trafi 16 listopada, a jego ceny zaczynać się będą od 1499 dolarów.

podobne treści