newsWiadomość główna

Microsoft pracuje nad własnymi okularami „augmented reality”?

To ci dopiero wiadomość. Coraz więcej wskazuje na to, że Microsoft pracuje nad własnym wariantem spopularyzowanych przez Google okularów „augmented reality”.

Wynika to z wniosku złożonego przez giganta z Redmond do amerykańskiego urzędu patentowego już w maju zeszłego roku. W przeciwieństwie do okularów Google – sprzęt Microsoftu na pierwszy rzut oka nie wygląda jednak na urządzenie do codziennego, kilkunastogodzinnego użytku. W zamyśle jego twórców, ma ono służyć przede wszystkim do prezentowania w czasie rzeczywistym informacji uzupełniających najrozmaitsze wydarzenia, np. imprezy sportowe lub koncerty (no, wiecie, statystyki danych graczy, zespołów, wyświetlanie tekstów piosenek itp.). Nie sposób nie zauważyć też, że okulary Microsoftu – co możecie zweryfikować dzięki powyższemu rysunkowi – różnią się od urządzenia Google także wyglądem. I to diametralnie – przypominają najnormalniejsze okulary.

I choć wszystko zdaje się pozornie dość oczywiste – póki co nie możemy mieć pewności czy gigant z Redmond ciągle zajmuje się rozwijaniem rzeczonego projektu (od momentu złożenia wniosku o przyznanie nań patentu minęło w końcu naprawdę sporo czasu). Jeśli tak – można chyba założyć, że Ballmer i spółka poczynili jakieś sensowne starania nad jego udoskonaleniem. Jeśli nie… no, to cóż, być może kiedyś – przyparci do muru – zdecydują się na wygrzebanie go ze śmietnika. Na razie możemy tylko spekulować.

[USPTO via Unwired View]

podobne treści